NOWA ŚWIECKA TRADYCJA

W UNIWERSYTECIE

Środkowy palec – gest powszechnie uznawany za obraźliwy w krajach zachodnich. Wykonanie gestu polega na wskazaniu drugiej osobie palca środkowego dłoni, wyprostowanego w pozycji pionowej, przy równoczesnym zwinięciu pozostałych palców w pięść. (źródło WIKIPEDIA)

W dniu 29 sierpnia 2023 roku przy wejściu na plażę, mężczyzna ubrany w ciemne „odzienie” pokazywał mi gest środkowego palca.

Gestem tym dopuścił się znieważenia mnie, następnie oddalił się z miejsca, odjeżdżając rowerem razem z kolegą, który poruszał się na hulajnodze.

Mężczyźni byli słusznego wzrostu, „tak na oko” powyżej 180 centymetrów.

W piśmie, które skierowałem na ręce JM Pana Rektora Jerzego Przyborowskiego pod koniec  września tego roku sugerowałem, że tymi osobami mogą być pracownicy ochrony.

Czekałem prawie miesiąc, mając nadzieję, że mężczyzna się zreflektuje i najzwyczajniej w świecie, po prostu przeprosi mnie.

Niestety, czekałem po próżnicy.

Jak się zapewne domyślacie, służby UWM, przystąpiły do intensywnych działań wykrywczych i  w dniu 3 października 2023 roku, otrzymałem pismo podpisane przez Pana Kanclerza Bogusława Steca.

W piśmie Pan Kanclerz wyjaśnił, że dwóch dowódców zmiany, którzy pracowali w dniu zdarzenia, zaprzeczyli jakoby opisana sytuacja miała miejsce.

Pan Kanclerz jednocześnie wskazał, że zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym  i nauce odpowiedzialność dyscyplinarną mogą ponosić wyłącznie pracownicy będący nauczycielami akademickimi.

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że sprawca zostanie wykryty.

Mam nadzieję, że Kierownik Straży Uniwersyteckiej, wykazał się profenalizmem i zabezpieczył nagrania z kamer.

Aby pomóc Panu Kanclerzowi w „wyśledzeniu” sprawcy a deklarował mi osobiście taką chęć zamieszczamy zdjęcie uciekających na pojazdach mężczyzn (dzień 29.08.2023 rok, około godziny 10.00)

JEŻELI KTOŚ Z PAŃSTWA ROZPOZNA MĘŻCZYZN, PROSIMY O INFORMACJĘ NA NASZ BEZPIECZNY ADRES MAILOWY, GWARANTUJEMY DYSKRECJĘ.