DEMOKRACJA I AKADEMICKOŚĆ W UWM

Foto. Janusz Pająk/UWM

W związku z tym, że praktycznie od początku naszego udziału w pracach Rady Uczelni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (UWM), utrudniano nam pracę , dyskryminowano nas, nie przyjmowano do wiadomości tłumaczenia, że jesteśmy pełnoprawnymi jej członkami, skierowaliśmy zawiadomienie o tych niezgodnych z prawem praktykach do Pana Ministra Czarnka. Nasi przyjaciele z innych związków zawodowych niestety nie wsparli nas w walce o normalność w UWM, cóż ich wybór.

Po długim okresie, w końcu dotarło do nas stanowisko Ministerstwa i ewidentnie tłumaczy nasze miejsce i nasze prawa w Radzie Uczelni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (UWM).

Przykro nam, że jak nam się wydawało strażnicy demokratycznych zasad, wybitni profesorowie w tym jeden z nich uznawany powszechnie za wyrocznię PRAWA KONSTYTUCYJNEGO z uporem nas dyskredytowali.

Niestety po latach funkcjonowania Związku Zawodowego Pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, doszliśmy do tego, że to jest powszechna praktyka stosowana przez władze aby dyskredytować, niszczyć, „dożynać” tych, którzy mają inne zdanie lub poglądy.

Żadna z wymienionych poniżej osób, nie zgłosiła wątpliwości i nie stanęła po stronie: prawdy, prawa, sprawiedliwości, akademickości i demokracji, oto one:

  1. prof. dr hab. Marek CHMAJ – przewodniczący,
  2. prof. dr hab. Amadeusz KRAUSE,
  3. prof. dr hab. Krzysztof MIKULSKI,
  4. prof. dr hab. Zbigniew CHOJNOWSKI,
  5. prof. dr hab. Tadeusz KAMIŃSKI,
  6. prof. dr hab. Mariusz Jerzy STOLARSKI,
  7. Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego.

W związku z tym, że represje nie były incydentalne i w związku z tym, że Pana Profesora Chmaja nie można podejrzewać o nieznajomość prawa oraz w związku z sugestią wskazaną przez Pana Ministra Przemysława Czarnka, podejmiemy w tej sprawie stosowne kroki prawne.