Demokratyzacja! Decentralizacja! Deregulacja! Pomysł prof. Jarosława Dobkowskiego na UWM

Andrzej Adamowicz – przewodniczący Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników UWM PRAWDA, poprosił prof. Jarosława Dobkowskiego – kandydata na Rektora UWM – o przedstawienie jego pomysłu na funkcjonowanie Uniwersytetu.

Gdy po raz pierwszy odtworzyłem nagraną wypowiedź prof. Jarosława Dobkowskiego, to od razu przyszła mi do głowy myśl:

Dlaczego tak późno powstało to nagranie?!

Wybory 10 czerwca, czyli… jutro, a wypowiedź kandydata na Rektora UWM jest rewelacyjna! Należało ją upublicznić przed… koronawirusem! 😉

Prof. Jarosław Dobkowski w krótkich, powiedziałbym żołnierskich słowach, jasno i klarownie, przedstawia swój pomysł na nowe otwarcie władzy na UWM.

Demokratyzacja! Decentralizacja! Deregulacja!

Moim zdaniem wybór jest prosty!

Kto chce kontynuacji władzy a’la Słońce Uniwersytetu, zagłosuje na prof. Jerzego Przyborowskiego.

Kto chce zmiany jednowładztwa i otwarcia się na głos ludu, bez obawy o swoje prywatne interesy, nie ma wyboru i zagłosuje na prof. Jarosława Dobkowskiego!

Gdybym nie znał życia i olsztyńskich układów, to postawiłbym wszystkie pieniądze na wygraną prof. Jarosława Dobkowskiego.

Łebski facet i koleś z charakterem musi wygrać!

No cóż. Po uwzględnieniu olsztyńskich realiów, wygraną prof. Jarosława Dobkowskiego przyjmę za kolejny cud nad Łyną 😉

Na koniec mojej… laudacji, cytuję końcowy fragment wypowiedzi prof. Jarosława Dobkowskiego, który jest miodem na moje serce.

Ja byłem przez wiele lat pracownikiem administracji i szkoda, że ostatnim moim szefem nie był kandydat na Rektora UWM 😉

prof. Jarosław Dobkowski

Nie może być też tak, że pracownicy administracyjni to grupa ryzyka. Oni też są pełnowartościowymi członkami naszej wspólnoty uniwersyteckiej.

Tak samo zasługują na troskę i gwarancję bezpieczeństwa.

Moja mama przez wiele lat choć zajmowała stanowisko szefa kuchni w dużym przedszkolu, była zaliczana do grupy pracowników administracji i obsługi.

Ponosiła wielką odpowiedzialność. Przypominam jej dylematy, niepokoje. Przypominam kiedy nie raz płakała.

Zrobię wszystko by tak nie było w odniesieniu do naszych pracowników.