TRON

„Tron dodaje godności, ale tylko przez kontrast z otaczającą go pokorą, to pokorność podwładnych stwarza potęgę tronu i nadaje jej sens, bez niej tron jest tylko dekoracją, niewygodnym fotelem o wytartym pluszu i pokrzywionych sprężynach.”   

Dziś zdarzyło mi się podwieźć z Kortowa pracownika, który pracuje w Uniwersytecie wiele, wiele lat. Gdy mu powiedziałem, że od września 2022 roku nie pracuję, ponieważ zostałem z pracy BEZPRAWNIE wyrzucony przez Przyborowskiego, okazał zdziwienie. Zadał mi pytanie, to co ty robisz w Senacie UWM, czy Radzie Uniwersytetu? Odpowiedź jest prosta, czuwam, by podli ludzie nie zawłaszczyli PRAWDY, kłamiąc bezczelnie w oczy. Tej zaistniałej sytuacji, niestety jesteśmy winni my sami, ponieważ brak jest nam wyobraźni, odwagi cywilnej, gdy są krzywdzeni pracownicy UWM. Sami wybraliśmy, swoich przedstawicieli, którym strach nie pozwoli zadać pytania , dlaczego sprzedajemy mieszkanie nieznanemu nabywcy za 500 złotych, zamiast ogłosić przetarg na jego sprzedaż a pozyskane pieniądze przeznaczyć na podwyżki dla pracowników.

Wiadomo dlaczego to robią, boją się oderwania ich ryja od koryta.

Czas sobie uświadomić, iż rządy podłych ludzi można zakończyć wcześniej.

Pora skończyć z władzą nieudolnych agronomów i domorosłych ekonomistów, popieranych przez związek nauczycieli, który za profity, które otrzymuje kilka osób z ich grona, zaprzepaszcza trwającą wiele lat tradycję obrony pracowników. Ci ludzie wysyłają apele, bądźcie ulegli, bądźcie wdzięczni, za to co Wam spada z pańskiego stołu. Całujcie swojego pana w pierścień, za to co otrzymujecie, okażcie uległość i wdzięczność. Tych ludzi nie obchodzi, że duża część z nas zdycha z głodu! Ich to nie dotyczy, oni są wyznawcami przekazywania nam skomplikowanej wiedzy, że 100 to więcej niż 600 złotych podwyżki miesięcznie i będą to udowadniać aż tron się przewróci.

KNUJCIE I PODJUDZAJCIE DALEJ,

ALE PAMIĘTAJCIE NADEJDZIE DZIEŃ ZAPŁATY!