STANOWISKO RADY  REKTORSKIEJ

z 10.02.2023 ROKU

W lutym 2023 roku dotarło do nas Stanowisko Nr 1/2023 roku Rady Rektorskiej Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia    10 lutego 2023 roku.

Przecieraliśmy, czytając dokument (którego kopię zamieszczamy poniżej) oczy ze zdziwienia. Okazuje się, że zamieszczając nasze stanowiska, zdjęcia, czy artykuły prasowe, w miejscu do tego przeznaczonym, interpretowane są, przez rządzących Uniwersytetem, jako szkalowanie.

Bardzo prosimy, wszystkich czytających te słowa, sprawdźcie osobiście, jaka jest prawda. Przytaczana tablica zawieszona jest w korytarzu, na parterze, w budynku Rektoratu, przy ulicy Oczapowskiego 2.

Na wysuwane oskarżenia wystosowaliśmy pismo, które w dniu       3 marca 2023 roku usiłowaliśmy przekazać Panu Przyborowskiemu podczas negocjacji w sprawie podwyżek pensji (przypominamy, że żądamy podwyżki na pracownika „do ręki” około 600 złotych,  obecnie cały czas czekamy na podjęcie rozmów w tej sprawie przez Pana Przyborowskiego) ale niestety okazało się, że Pan Rektor odmówił przyjęcia, twierdząc, iż to nie jest to tematem naszego spotkania.

Gdy kończyliśmy spotkanie, Pan Przyborowski przekazał nam swoje pismo, wtedy stwierdziliśmy, że to nie jest tematem naszego spotkania, ale będąc dobrze wychowanymi pismo przyjęliśmy a nasze zostawiliśmy Panu Przyborowskiemu.

Oczywiście do dnia dzisiejszego Pan Magnificencja Rektor  Jerzy Przyborowski, nie ustosunkował się do naszych interpelacji.

Konkluzja z tego zdarzenia jest prosta:

„co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie!”

PANIE REKTORZE PRZYBOROWSKI PROSIMY TAK DALEJ!!!